İyidere Belediyesi ve İyidere Kaymakamlığı tarafından madde bağımlılığı ile ilgili sempozyum ilçemiz de14 Kasım Salı günü düzenlendi. Programa İyidere Belediye Başkanı Ahmet METE, İlçe Kaymakamımız Orhan ALTUN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hasta hanesi Yeşilay Cemiyet Rize Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Türüt. İyidere ilçesinde eğitim gören öğrenciler, veliler ve yöneticiler katıldı. sosyal sorumluluk projesi  kapsamında sempozyuma davetli olarak katılan son zamanlarda bilhassa gençler tarafın da çok sevilen pop sanatçısı Çağatay AKMAN da davetlilerle birlikte çok beğenilen parçalarını seslendirdi

Açılış konuşması. İçin İlçe Belediye başkanımız Ahmet METE söz aldı , kendisini dinleyen öğrencilere hitaben uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucunun sebep olduğu zararlı alışkanlıklar hakkında bilinçlenmeleri gereken çağda olduklarını belirtti.

Belediye başkanımız Ahmet METE madde bağımlılığına yol açan etmenlerin çok çeşitli olduğuna değinerek internetin yanlış kullanımının gençleri yanlış yönlere sevk ettiğini belirtti. METE, birçok kişinin gerçek dünyada karşılığını bulamadığı tutkuları ve tutsaklığı sanal dünyada yaşadığını dile getirdi. Annelerimizin  geleceğimize sahip çıkması açısından çok önemli görevlerinin olduğunu belirtti.